Witaj na stronie Elżbiety Stanisławskiej

  • Dodane przez Elżbieta Stanisławska
  • 0 Komentarzy

Najlepsze dzielnice Lublina pod inwestycyjny zakup mieszkania

Lublin to jedna z popularniejszych destynacji turystycznych na wschodzie kraju, która z siedmiowiekową historią i licznymi zabytkami, ponadto posiadająca bogatą ofertę festiwali. Jest to miasto studenckie, które ma sporo do zaoferowania jeśli chodzi o gastronomię, rozrywkę, usługi czy handel. Do tego stale rozwijająca się infrastruktura przyciąga coraz więcej chętnych do osiedlenia się tutaj na stałe i tych poszukujących mieszkań w celach inwestycyjnych. Jakie są obecnie najatrakcyjniejsze dzielnice Lublina?

Centrum, okolice Alei Racławickich

Lublin to miasto studenckie, a w związku z tym obfitujące w studentów poszukujących miejsc do życia na czas nauki. Właśnie w okolicach Alei Racławickich mieści się KUL, co naturalnie rozwiązuje obawę braku lokatorów. Ponadto powstaje tu mnóstwo nowych firm, tym samym przyciągając potencjalnych nowych mieszkańców. Śródmieście jest jedną z trzech ulubionych dzielnic według rankingu Otodom dla Lublina. Wygrywa ono również w kategoriach kultury oraz rozrywki, gdyż według ankietowanych to właśnie życie w tych aspektach toczy się przede wszystkim tutaj.

Czechów Północny

Jest to dzielnica położona na obrzeżach Lublina, nieco młodsza tym samym odmienna architektonicznie, cechująca się nowszymi inwestycjami. Na przykład Wzgórze Zelwerowicza na Czechowie to nowopowstałe osiedle właśnie o charakterze podmiejskim w odległości ok. 4 km od centrum. Tworzy je 55 piętrowych, dwulokalowych domów połączonych między sobą w 7 ciągach szeregowych. Najbardziej interesującym elementem osiedla jest to, że jest ono ekologiczne, w pełni zeroemisyjne. Ogrzewanie gazowe zastąpiono tutaj alternatywnymi źródłami energii, w tym pompami ciepła, panelami fotowoltaicznymi oraz systemem rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Czechów Południe

Zakup mieszkania na Czechowie w Lublinie może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ to dzielnica dobrze zagospodarowana i skomunikowana z centrum oraz dysponująca rozwiniętą infrastrukturą kulturalno-rekreacyjną oraz handlowo-usługową. Po części jest to również dzielnica akademicka, z np. Kampusem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tutaj też powstaje North Park, laureat pierwszego miejsca w plebiscycie najlepszych inwestycji w Lublinie. Prestiżowa lokalizacja, nowoczesna architektura i bliskość parku to tylko niektóre zalety inwestycji.

Abramowice

Jedna z dzielnic z najwyższym wskaźnikiem rekomendacji od samych mieszkańców Lublina. Ta stosunkowo młoda dzielnica, położona w najdalej na południowy wschód wysuniętej części miasta składa się głównie z domów rodzinnych i terenów rolniczych, tym samym zielona i spokojna, wskazana jako jedna z najbezpieczniejszych. Ponadto oceniona jako przyjazna dla zwierząt domowych. Co istotne, Abramowice uważane są za jedną z tańszych dzielnic do życia w Lublinie.

Konstantynów

Tę zachodnią część miasta ceni się za szeroką ofertę rozmaitych sklepów, jak również niższe koszty życia. W rankingu Otodom oceniona została, jako dzielnica z najlepszą opieką medyczną w mieście. Według mieszkańców Lublina, obok Śródmieścia i Głusk jest to najbardziej pożądana dzielnica do życia.

Zostaw komentarz