Witaj na stronie Elżbiety Stanisławskiej

Z punktu widzenia osoby zainteresowanej nabyciem działki inwestycyjnej (przeznaczonej pod działalność produkcyjną, usługową lub handlową), istotna jest znajomość specyfiki i struktury lokalnej gospodarki. W przypadku województwa lubelskiego mamy do czynienia z dominującym znaczeniem rolnictwa oraz przemysłu spożywczego. Do tego spore znaczenie ma też turystyka oraz usługi.

Rozważając zakup działki inwestycyjnej w województwie lubelskim należy mieć na uwadze pewne uniwersalne kryteria. Podstawowe to dostęp do jak najbardziej rozbudowanej infrastruktury. Istotne są media (woda, gaz, prąd, kanalizacja), jak też drogi. Z tego drugiego względu atrakcyjnie inwestycyjnie są parcele położone przy ruchliwych drogach, np. przy drogach ekspresowych S12 czy S19; bardzo dobre perspektywy inwestycyjne stwarza też E373, która pełni rolę łącznika z Ukrainą.

Kolejnym istotnym kryterium jest sąsiedztwo innych terenów inwestycyjnych. O ile naprawdę duże inwestycje mogą sobie świetnie radzić w izolacji, o tyle mniejsze zazwyczaj prosperują jedynie wtedy, gdy są położone w większych kompleksach. Ma tu znaczenie kilka czynników, w tym już wspomniany dostęp do mediów, ale też tworzenie „zagłębi”, w których klienci mogą załatwić więcej niż jedną sprawę bez przemieszczania się na większe odległości.

Nabywając działkę inwestycyjną już na etapie jej wyboru można się zastanawiać, jaki rodzaj biznesu mógłby być na niej prowadzony. Dzięki temu unikniemy zakupu nieperspektywicznego gruntu, a w procesie sprzedaży będziemy mogli posługiwać się konkretnymi argumentami, np. przedstawiając parcelę jako nieruchomość gotową pod skład budowlany, obiekt noclegowy czy przetwórnię.

Lublin oraz województwo lubelskie to tereny bardzo perspektywiczne. Ze względu na sąsiedztwo z Ukrainą będą naturalnym centrum logistycznym pośredniczącym w transporcie towarów w obydwu kierunkach. Jako że nasz wschodni sąsiad wciąż się stara o coraz mocniejszą integrację z europejską gospodarką, również import i eksport będą rosły, a co za tym idzie tereny inwestycyjne w lubelskim będą coraz droższe.

Zainteresowany ofertą?

Sprawdź już teraz nasze ogłoszenia!