Witaj na stronie Elżbiety Stanisławskiej

  • Dodane przez Elżbieta Stanisławska
  • 0 Komentarzy

Gdzie pod Lublinem najlepiej wybudować dom?

Lubelszczyzna, do tej pory kojarzona z terenami rolniczymi, została doceniona przez wielu ze względu na swoją malowniczość, walory turystyczne, ale też dobrą komunikację ze stolicą i co ważne jedne z najniższych cen w kraju. Przybywa chętnych na osiedlenie się tutaj na stałe, co powoduje wzrost inwestycji deweloperskich w regionie. Jakie miejsca w okolicach Lublina warto wybrać na miejsce do życia?

Firlej

Zaledwie ok. 40 km od Lublina znajduje się zabytkowa miejscowość Firlej. Miejscowość ożywa szczególnie w sezonie letnim, a to za sprawą znajdującego się tutaj jeziora o tej samej nazwie. Akwen otoczony jest lasami, przez które biegnie oświetlona ścieżka rowerowa. Przyroda tutaj jest dzika i niezakłócona przez sztucznie stworzone plaże. Doskonałe miejsce dla miłośników wędkarstwa.

Chodel

Jest to miejscowość licząca zaledwie ok. 1500 mieszkańców. Położony nad rzeką Chodelką, Chodel powstał w XV w. Uroku temu spokojnemu miejscu dodaje fakt położenia nad zalewem, który w okresie letnim pełni funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe.

Zawieprzyce

Jest to nieduża wieś malowniczo położona w pobliżu ujścia Bystrzycy do Wieprza, w otulinie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Aktywniejsi do wyboru mają liczne szlaki rowerowe, konne i ścieżki przyrodnicze. Wakacje tu u swojego stryja spędzała Maria-Skłodowska Curie, która jest patronką tutejszej szkoły podstawowej.

Nielisz

Położony w odległości ok. 20 km od Zamościa i 80 km od Lublina leży Nielisz, malowniczy zakątek, położony w północno-zachodniej części Kotliny Zamojskiej. Znajduje się tutaj Zalew Nielisz, największy zbiornik retencyjno-rekreacyjny w województwie lubelskim. Kąpielisko o długości linii brzegowej wynoszącej 30 km. powstało w 2014 r., a w jego obrębie znajduje się molo spacerowe, przystań żeglarska, tor wioślarski oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Miejsce z dużym potencjałem turystycznym.

Nałęczów

To słynne w całym kraju wyjątkowo malownicze uzdrowisko, jedyne takie o profilu wyłącznie kardiologicznym. W centrum miasta znajduje się unikatowy 25-hektarowy park Zdrojowy ze stawem i historyczną zabudową. Znajdują się tutaj liczne szlaki spacerowe i turystyczne oraz trasy rowerowe. Nałęczów położony jest w specyficznym mikroklimacie, najcieplejszym regionie Polski, tzw. V regionie bioklimatycznym ‘’południowo-wschodnim’’. Dom w Nałęczowie może być świetnym wyborem dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.

Kozłówka

Znana w całej Europie ze względu na znajdujący się tutaj jeden z najlepiej zachowanych w kraju zespołu pałacowo-parkowy Zamoyskich, mała miejscowość Kozłówka położona jest na północ od Lublina. Na południu miejscowości rozciągają się kompleksy leśne, z rezerwatem Kozie Góry, będące ostoją roślin i zwierząt.

Janów Lubelski

Północna część Kotliny Sandomierskiej, tu znajdują się najbardziej malownicze lasy w lubelskim, zwane Lasami Janowskimi. Szczególnie jesienią gęste kompleksy leśne stwarzają niepowtarzalną scenerię. Jest to idealne miejsce do spędzania czasu z całą rodziną. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu, którzy zdecydują się na dom w Janowie Lubelskim, będą mieli do dyspozycji liczne ścieżki i trasy rowerowe.

Zostaw komentarz