Loading…

Przedsiębiorcy z woj. lubelskiego otrzymali certyfikaty „Zakup prospołeczny”

8 nowych podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubelskiego może od wtorku posługiwać się Znakiem Zakup Prospołeczny. To gwarancja, że ich produkty i usługi są najwyższej jakości, a decydując się na nie pomagamy osobom wykluczonym społecznie m.in. niepełnosprawnym

Oprócz Fundacji Tup Tusie do podmiotów, które mogą posługiwać się certyfikatem Zakup Prospołeczny dołączyło wczoraj siedem spółdzielni socjalnych: Sami Swoi, Pomocni Nad Wisłą, Kuźnia Talentów, Niedźwiadek, Pod Dobrym Adresem, Jagienka i Garmażerka Pierogarnia Stolnica.

– Na początku mieliśmy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników, a to przekładało się niestety na trudności finansowe. W końcu udało nam się znaleźć odpowiedzialnych ludzi, z pozytywnym podejściem, z którymi bardzo dobrze się współpracuje – opowiada Anna Karpeta, prezes Spółdzielni Socjalnej Pomocni Nad Wisłą, która działa na terenie powiatu puławskiego. – W tym momencie zatrudniamy osiem osób i nareszcie zaczynamy się rozwijać. To dla nas przełom, co potwierdza niejako Znak Zakup Prospołeczny.

– Podmioty ekonomii społecznej realizują bardzo ważny cel – zatrudniają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Pomagają im wyjść z tzw. kręgu bezczynności i usamodzielnić się. Dlatego chcemy je promować i zachęcać potencjalnych klientów do korzystania z ich produktów czy usług – zaznacza Małgorzata Romanko, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. – Korzyści są obopólne: klient dostaje najwyższą jakość, a pracownicy mogą się rozwijać.

źródło:https://www.dziennikwschodni.pl/biznes/przedsiebiorcy-z-woj-lubelskiego-otrzymali-certyfikaty-zakup-prospoleczny,n,1000245434.html?fbclid=IwAR2ONiT-nVmsmqbwYiBvh-FWOmL3BfGv2vT1SvMIJmFlqqr0r67vjvdSpPk