Loading…

Preferencyjna pożyczka dla podmiotów ekonomii społecznej

W grudniu 2016 r. Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych (TISE) podpisało z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę dotyczącą prowadzenia przez TISE preferencyjnego funduszu pożyczkowego dla podmiotów ekonomii społecznej. Środki przeznaczone na pożyczki pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) oraz wkładu własnego TISE.

Pożyczki udzielane są w 4 makroregionach Polski:

I (woj. kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie)

II (woj. lubelskie, podlaskie, podkarpackie)

IV (woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie)

V (woj. małopolskie, śląskie, świętokrzyskie)

Brak opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi pożyczki.

Oprocentowanie

Dla pożyczki do kwoty 100 tys. zł  oprocentowanie jest na poziomie 1,75% w skali roku. W przypadku deklaracji Klienta dotyczącej utworzenia przynajmniej jednego miejsca pracy w ramach finansowanego z pożyczki przedsięwzięcia oprocentowanie jest obniżane do poziomu 0,88% w skali roku.

Dla pożyczki w kwocie powyżej 100 tys. zł oprocentowanie wynosi 1,75%, o ile przedsiębiorca zadeklaruje utworzenie odpowiedniej ilości miejsc pracy (np. dla pożyczki 200 tys. zł deklaracja utworzenia min. 2 miejsc pracy, dla pożyczki 300 tys. zł deklaracja utworzenia min. 3 miejsc pracy).

W przypadku wątpliwości, z jakiego oprocentowania będzie mogła skorzystać Twoja Organizacja prosimy o kontakt z naszym biurem.

Przykładowy koszt pożyczki

Dla pożyczki w wysokości 100 tys. zł oprocentowanej 1,75% w skali roku, która została udzielona na okres 4 lat z 6-miesięczną karencją w spłacie całkowity koszt pożyczki wynosi 4010,42 zł.

Makroregion II (woj. lubelskie)

Fundacja Akademia Obywatelska, ul. Krasickiego 54/16, 37-200 Przeworsk

Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy -Delegatura Regionalna w Lublinie ul. Krochmalna 23a, 20-401 Lublin

źródło: https://tise.pl/offers/preferencyjna-pozyczka-dla-podmiotow-ekonomii-spolecznej/