Loading…

Laureaci i certyfikowani

Wręczenie nagród w ramach II edycji konkursu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej odbyło się w środę 5 czerwca 2019 r. podczas III Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej w Forcie Sokolnickiego.

W pierwszej kategorii I „Debiut roku” wyróżniono odpowiednio następujące podmioty:

3. Spółdzielnia Socjalna „Zielony Punkt”, Kępice

2. FOOD & LIFE, Kraków

1. Spóldzielnia Socjalna „Kuźnia Talentów” im. Stanisława Staszica, Hrubieszów

W kategorii II „Najlepszy pracodawca” wyróżniono odpowiednio następujące podmioty::

3. Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Arte, Bielawa

2. Spółdzielnia Socjalna STONOGA, Kraśnik

1. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”, Radom

W ramach kategorii III „Sukces rynkowy” wyróżniono odpowiednio następujące podmioty:

3. Spółdzielnia Socjalna Bon Appetit, Nowy Lubosz

2. Spółdzielnia Socjalna Dębnianka, Leżajsk

1. Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur w Iławie, Iława

W ramach IV kategorii „Przedsięwzięcie PES sfinansowane ze środków zwrotnych EFS”wyróżniono odpowiednio następujące podmioty:

3. Spółdzielnia Socjalna Stonoga, Kraśnik

2. Spółdzielnia socjalna „Perspektywa”, Łasin

1. Fundacja Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”, Warszawa

W ramach V kategorii „Społecznie odpowiedzialny samorząd” wyróżniono odpowiednio następujące podmioty:

3. Powiat Elbląski

2. Gmina Tłuszcz

1. Powiat Tucholski

Laureaci otrzymali statuetki i certyfikaty wraz z voucherami na usługi doradczo-szkoleniowe o wartości 10 000 zł oraz vouchery na udział w zagranicznej wizycie studyjnej. Laureaci pierwszych miejsc w kategoriach od I do IV otrzymali także nagrody specjalne w wysokości 10 000 zł, ufundowane przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego. Dodatkowo o kązdym laureacie powstal dedykowany film dotyczącego jego działalności, którego skrót prezentowany był na uroczystości.

Pozostałe podmioty certyfikowane otrzymały vouchery na usługi doradczo-szkoleniowe o wartości 3000 zł.

Certyfikatami Znaku Jakości uhonorowane zostały również:

  • W ramach I kategorii „Debiut roku”:

1. Fundacja Kołobajki, Łódź

2. FUNDACJA GALAR GDAŃSKI, Gdańsk

3. Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu,  Ełk

4. Fundacja Wolna Wisła, Toruń

5. Roztoczańska Spółdzielnia Socjalna WartO, Krasnobród

6. Pierniki z Podlasia Sp. zo.o.,  Zaścianki

7. Magnolia Domy Non Profit Sp. z o.o., Toruń

8. Spółdzielnia Socjalna „Borowiackie smaki”, Cekcyn

9. Pruchnickie Smaki Sp .z o.o,  Pruchnik

10. Ranczo Alpaka Sp.z o.o., Wola Baranowska

11. Spółdzielnia Socjalna SUKURS w Zaściankach,  Zaścianki

12. Fundacja „Rozwijalnia”,        Wąbrzeźno

13. Sady Albigowa sp. z o.o.,  Albigowa

14. Spółdzielnia Socjalna BAZA,  Wąbrzeźno

15. Spółdzielnia Socjalna Mamamija,  Spychowo

16. Stowarzyszenie osób z chorobami neurologicznymi TULIPAN,  Goleniów

17. Spółdzielnia Socjalna Afra,  Płociczno-Tartak

18. Stowarzyszenie Rugby Club Skierniewice, Skierniewice

  • W ramach II kategorii „Najlepszy pracodawca”  :

1. Spółdzielnia Socjalna Dębnianka, Leżajsk

2. Spółdzielnia Socjalna Na Piątkę, Grodzisk Wielkopolski

3. Spółdzielnia Socjalna Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej, Józefów

  • W ramach III kategorii „Sukces rynkowy”:

1. Fundacja followMe, Zwoleń

  • W ramach IV kategorii „Przedsięwzięcie PES sfinansowane ze środków zwrotnych EFS”:
1. Spółdzielnia Socjalna „Zielony punkt”, Kępice
2. FUNDACJA ITFF, Łódź

3. Klub Sportowy „Społem”, Łódź

4. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA GRACJA, BIŁGORAJ

5. Spółdzielnia Socjalna Równość z siedzibą w Krakowie, Kraków

6. Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowego Stylu Życia „Twoja Moc”, Poznań

  • W ramach V kategorii „Społecznie odpowiedzialny samorząd”:

1. Gmina Kępice

2. Miasto Leszno

3. Miasto Grajewo

4. Powiat Brzozowski

5. Powiat Jarosławski

6. Powiat Wolsztyński

źródło: http://www.ekonomiaspoleczna.gov.pl/Laureaci,i,certyfikowani,4097.html?fbclid=IwAR2-JJVkbinZ4f6wap4NQliJEyNVUQpFkIm2YmxR7_8UHtxU4YIwu6QV1GI